Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”


Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza zaprasza do udziału w kampanii edukacyjnej  prowadzonej w ramach projektu pt. "Wspólne źródła energii w rolnictwie" w okresie luty-marzec br. w formie 16 szkoleń w różnych lokalizacjach na terenie naszego województwa na temat spółdzielczości energetycznej. Projekt ma na celu przyczynić się do przeszkolenia społeczności wiejskiej i do podejmowania inicjatyw w formie spółdzielni energetycznej z wykorzystaniem różnego typu instalacji OZE (rozproszonych źródeł energii: fotowoltaika, wiatraki, elektrownie wodne).

Druga forma realizacji operacji jaką będzie konferencja planowana w maju br. z kolei dedykowany jest podmiotom zainteresowanym utworzeniem spółdzielni energetycznej, które będą mogły nabyć obszerną wiedzę z zakresu zakładania, funkcjonowania spółdzielni w szczególności w formie biogazowni.

Dlatego do udziału w projekcie  zapraszamy min. rolników, którzy zdobytą wiedzę będą przekazywać w sposób kompetentny podczas posiedzeń rad powiatowych, gminnych oraz podczas spotkań z rolnikami i innymi mieszkańcami wsi na poziomie lokalnym. Warunkiem udziału w projekcie jest wcześniejsze zgłoszenie swojego  uczestnictwa poprzez przesłanie e-mailem formularza zgłoszeniowego na szkolenie lub konferencję na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Harmonogram i program szkoleń oraz konferencji zamieszczony w załączniku.

Operacja realizowana  jest przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą z siedzibą w Przysieku

Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl