Już po raz 7. rolnicy będą mogli sprawdzić się w rywalizacji na polu.

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza oraz firma Inter-Vax zaprasza na VII Wojewódzki konkurs orki, który odbędzie się 20 września na polach przy drodze Podgórzyn-Wenecja. Od godziny 10.00 zmagania rolników, a także prezentacja ciągników, maszyn rolniczych i sprzętu ogrodniczego. Ponad to od godziny 12.00 zapraszamy na promocję mięsa drobiowego "Drobiowe przysmaki" połączoną z licznymi  konkursami. W trakcie imprezy degustacja potraw z mięsa drobiowego.

Widzimy się 20 września na polach przy drodze Podgórzyn-Wenecja!

Po raz 7 rolnicy - reprezentanci  z każdego powiatu województwa Kujawsko-Pomorskiego mogli sprawdzić się w rywalizacji na polu.

Wydarzenie - Wojewódzki Konkurs Orki -  organizują wspólnie Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza oraz firma Inter-Vax Wacław Górny Sp. Jawna.

Impreza, jak co roku, odbyła się na polu, przy drodze Podgórzyn - Wenecja, w gminie Żnin przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Biuro Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce zwróciło się do biura KPIR z gorącą prośbą o rozpropagowanie informacji o prowadzonym naborze na obozy, które odbędą się w Borach Tucholskich w miejscowości Funka dla 300 dzieci w 4 turnusach.

Mając na uwadze zwiększenie dostępności produktów lokalnych dostarczanych bezpośrednio od rolników i producentów do konsumentów Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie uruchomił platformę internetową e-bazarek.

Stowarzyszenia TŁOK zwróciło się z prośbą o rozpowszechnienie poniższej informacji wśród mieszkańców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o prowadzonej akcji #zostańwKujawskoPomorskiem i zachęcenia do spędzenia wakacji w naszym regionie.