Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”


Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza zaprasza na cykl 14 szkoleń realizowanych w okresie od czerwca do października br. na terenie naszego województwa pt. „Wspólnie decydujemy o agrobiznesie”.

Chcemy dotrzeć z informacją o warunkach i nowych zasadach tworzenia grup producentów po zmianach legislacyjnych. Spowodowały one wprowadzenie szeregu zmian dotyczących funkcjonowania i zasad rejestracji grup producentów rolnych.

Działanie w grupie wpływa mobilizująco na aktywność środowiska wiejskiego i rolników. Angażuje ludzi, w grupie łatwiej i dlatego grupy producentów rolnych stanowią najlepszą rekomendację dla wspólnych działań. Powstawanie grup producentów rolnych oparte jest na podstawowej idei, jaką jest wspólne działanie, które pozwala sprostać wyzwaniom gospodarki rynkowej opartej na zasadzie konkurencji. Dzięki właściwemu zorganizowaniu się i dostosowaniu produkcji do wymagań odbiorcy pod względem jakości, ilości i asortymentu z jednoczesnym stosowaniem zasad ochrony środowiska na wszystkich etapach produkcji, przechowywania i dystrybucji produktów rolnych, rolnicy zyskują możliwość zapewnienia sobie silniejszej pozycji na rynku, a także wyższych i stabilniejszych dochodów.

Biorąc pod uwagę zawiłości prawne związane z tworzeniem i funkcjonowaniem grup produktów rolnych oraz stawiane rolnikom wymogi związane z ochroną środowiska przy prowadzeniu gospodarstwa rolnego, dodatkowo prowadzone będą dyżury, jako wsparcie eksperckie dla uczestników szkoleń, którzy podejmą się tworzenia grupy. Dyżury prowadzone będą przez doświadczonego eksperta w ostatni czwartek miesiąca od czerwca do października br. w siedzibie biura KPIR w Przysieku oraz dodatkowo w drugi czwartek miesiąca we wrześniu i październiku.

Dlatego do udziału w szkoleniach  zapraszamy min. rolników, którzy zdobytą wiedzę będą przekazywać w sposób kompetentny podczas posiedzeń rad powiatowych, gminnych oraz podczas spotkań z rolnikami i innymi mieszkańcami wsi na poziomie lokalnym. Warunkiem udziału w projekcie jest wcześniejsze zgłoszenie swojego uczestnictwa telefonicznie (numer 508747171) lub poprzez przesłanie e-mailem formularza zgłoszeniowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

Harmonogram szkoleń w 2022 „Wspólnie decydujemy o agrobiznesie”

lp Nazwa powiatu data szkolenia
1 żniński 23 czerwca
2 Chełmiński 28 września
3 Mogileński/bydgoski 21 październik
4 świecki 29 czerwca
5 Inowrocławski 21 wrzesień
6 grudziądzki 30 wrzesień
7 Brodnicki 31 sierpnia
8 Aleksandrowski/ radziejowski 6 październik
9 włocławski 26 październik
10 Nakielski/ sępoleński 2 wrzesień
11 Golub-Dobrzyn/ wąbrzeski 14 wrzesień
12 tucholski 15 czerwca
13 lipno/ rypiński 7 wrzesień
14 toruński 19 październik




Do pobrania
Download this file (for_zgl_seminarium_GRUPY.doc)Formularz zgłoszenia[ ]279 kB