Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego w formie półkolonii w 2024 roku z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, dla dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego, urodzonych od dnia 01 stycznia 2008 roku, których co najmniej jedno z rodziców/ opiekunów prawnych  jest ubezpieczone w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w pełnym zakresie (tj. jednocześnie w zakresie emerytalno- rentowym, wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim) lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS.

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest Organizatorem konkursu, zapraszamy do udziału w IV ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”. Partnerami w organizacji konkursu są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

W tym roku top agrar Polska świętuje 30-lecie swojego istnienia. Oznacza to, że od trzech dekad inspirujemy do rozwoju rolników, a nasi Czytelnicy rok rocznie otrzymują od nas setki stron wypełnione praktycznymi poradami, niezależnymi testami, opiniami i nowymi trendami z branży z kraju i zza granicy.

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza serdecznie zaprasza na promocję przetworów zbożowych i produktów zawierających ziarna zbóż do Golubia Dobrzynia. W programie przewiduje się m. in.: degustację potraw z udziałem zbóż, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

Na prośbę Urzędu Marszałkowskiego informujemy, że w dniu 16 maja nasze województwo odwiedzą przedstawiciele Chińskiej Rady ds. Promocji Handlu Międzynarodowego z Hubei oraz przedsiębiorcy z Chin, łącznie ok. 40 osób.