Przeskocz do treści

W RADACH KADENCJA 2019-2023

POWIATY

ALEKSANDROWSKI

BRODNICKI

BYDGOSKI

Podczas pierwszego posiedzenia Rady Powiatowej KPIR w powiecie bydgoskim na przewodniczącego wybrany został Rafał Perlik, a na delegata Grzegorz Kozioł. 

 

 

 

 

 

 

 

CHEŁMIŃSKI

GOLUBSKO-DOBRZYŃSKI

Pierwsze posiedzenie Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej z powiatu golubsko-dobrzyńskiego odbyło się 6 sierpnia 2019. Przewodniczącym został ponownie Wojciech Pietrzak a delegatem do Walnego Zgromadzenia Wojciech Boniecki.

GRUDZIĄDZKI

INOWROCŁAWSKI

LIPNOWSKI

W powiecie lipnowskim na Przewodniczącego Rady Powiatowej KPIR wybrany został Andrzej Pączkowski, na delegata tak jak w poprzedniej kadencji członkowie wybrali Antoniego Jabłońskiego

MOGILEŃSKI

Rada Powiatowa KPIR w Mogilnie. Przewodniczącym został Mirosław Smaruj, a delegatem Stanisław Borowiak.

NAKIELSKI

RADZIEJOWSKI

13 sierpnia 2019 r.  podczas pierwszego posiedzenia ukonstytuowała się Rada Powiatowa KPIR w Radziejowie. Przewodnicząca została Bożena Aleksandrzak, a delegatem Piotr Siutkowski. 

RYPIŃSKI

SĘPOLEŃSKI

Rada Powiatowa KPIR w Sępólnie Krajeńskim. Przewodniczącym na kolejną kadencję został wybrany Stanisław Drogoś, a delegatem Jacek Nowak.

ŚWIECKI

Również w powiecie świeckim ukonstytuowała się Rada Powiatowa KPIR. Przewodniczącym Rady wybrany został Krzysztof Burczyński, na Delegata zaś Rada wybrała Dariusza Chodkowskiego. 

TORUŃSKI

I posiedzenie Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Powiatu Toruńskiego odbyło się 5.08.2019 roku w Przysieku. Podczas zebrania radni powiatowi wybrali spośród siebie przewodniczącego RP oraz delegata na Walne Zgromadzenie KPIR. Przewodniczącym RP KPIR Powiatu Toruńskiego został Tomasz Zakrzewski (radny powiatowy z gminy Obrowo). Delegatem na Walne Zgromadzenie KPIR został Tadeusz Ziółkowski (radny powiatowy z gminy Czernikowo).

Rada Powiatowa składa się z 16 osób. Miasto Chełmża reprezentuje Ferdynand Kalisz, gminę Chełmża reprezentują Włodzimierz Romanowski i Dominik Zając, gminę Czernikowo Przemysław Durmowicz (po raz pierwszy w radzie powiatowej) i Tadeusz Ziółkowski, gminę Lubicz Sławomir Sacharuk (po raz pierwszy w radzie powiatowej) i Radosław Wiśniewski, gminę Łubianka Jan Madej i Jacek Ziółkowski, gminę Łysomice Lidia Zimomek i Krzysztof Piotrowski, gminę Obrowo Piotr Falkiewicz (po raz pierwszy w radzie powiatowej) i Tomasz Zakrzewski, Miasto Toruń Wiesław Kończak, gminę Zławieś Wielką Pan Krzysztof Kowalski ( po raz pierwszy w radzie powiatowej) i Andrzej Sosnowski.
Radni Powiatowi KPIR Powiatu Toruńskiego wyrazili niepokój, że nie wszystkie gminy z powiatu toruńskiego oraz nie wszystkie uprawy roślin zostały zakwalifikowane jako poszkodowane przez suszę, mimo że wszystkie uprawy zostały dotknięte klęską suszy. W ocenie radnych powiatowych decyzja podjęta przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego o powołaniu komisji suszowych została podjęta zbyt późno, mimo zgłaszania tego problemu dużo wcześniej przez Zarząd KPIR. Taka sytuacja stawia w trudnej roli komisje gminne od których rolnicy wymagają, aby szacowały wszystkie rośliny, w tym zboża ozime ponieważ również zostały dotknięte suszą.

TUCHOLSKI

Rada Powiatowa w Tucholi. Przewodniczącym Rady został Mateusz Sass, a delegatem Antoni Lewandowski.

WĄBRZESKI

8 sierpnia 2019r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Powiatowej w Wąbrzeźnie. Przewodniczącym wybrany został Józef Imiałek, a delegatem na WZ KPIR Stefan Strawczyński. 

 

WŁOCŁAWSKI

ŻNIŃSKI