WYDARZENIA

W powiecie świeckim

W dniach 15 i 22 listopada br. zorganizowano w powiecie świeckim szkolenia na temat prowadzenia działalności rolniczej na OSN oraz zasadach gospodarowania zasobami wodnymi, zgodnie z wymogami nowego Prawa Wodnego. (więcej…)
Czytaj dalej

Podsumowanie działań pomocowych

Podczas ostatniego posiedzenia zarządu dokonano podsumowania działań izby związanych bezpośrednio z pomocą dla poszkodowanych rolników i mieszkańców wsi w wyniku nawałnicy jaka nawiedziła nasz region w nocy z 11 na 12 sierpnia br.

Konkurs ruszył

Ruszyła kolejna edycja konkursu na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego. Pod patronatem Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie konkurs ten organizuje Fundacja WWF. Więcej szczegółów.

Szkolenie w Dębowej Łące

W dalszym ciągu na terenie województwa odbywają się szkolenia w ramach
realizowanego przez Kujawsko Pomorską Izbę Rolniczą przedsięwzięcia "
Oszczędzamy wodę".

Szkolenie z zakresu VAT

Szkolenie związane z rozliczeniem VAT prowadzonego na zasadach ogólnych lub na ryczałcie odbędzie już 30 listopada w Hotelu Cykada w Brzoziu k. Brodnicy. Zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych rolników w imieniu organizatora tego wydarzenia redakcji Top Agrar Polska. Szczegóły na temat samych warsztatów znajdują się także na stronie internetowej www.topagrar.pl/event. Ulotka informacyjna

Kolejne szkolenia

Nieustannie na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego odbywają się instruktaże w ramach przedsięwzięcia pn. „Oszczędzajmy wodę - cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych w woj. kujawsko-pomorskim promujących racjonalne wykorzystanie wody w produkcji rolniczej”. Ostanie dwa takie seminaria odbyły się w powiecie tucholskim - w Lubiewie (25 października) oraz Kęsowie (7 listopada).

Pierwsze tej jesieni

25.10. br. w Urzędzie Gminy w Lubiewie odbyło się  pierwsze w powiecie tucholskim jesienne szkolenie w ramach przedsięwzięcia pn. "Oszczędzajmy wodę - cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych w woj. kujawsko-pomorskim promujących racjonalne wykorzystanie wody w produkcji rolniczej".

Obrady w Żalnie

24 października br. w sali "Zajazdu na Rozdrożu" w Żalnie odbyło się trzecie w tym roku posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Tucholi.

Posiedzenie świeckiej rady KPIR

11.10.2017r odbyło się trzecie w roku bieżącym posiedzenie świeckiej Rady Powiatowej KPIR, które tradycyjnie zorganizowano w jednej z gmin naszego powiatu - w gminie Dragacz, w miejscowości Wielki Lubień.