Przeskocz do treści

Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskiem Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP dotyczącego emisji programu  Superwizjer TVN, a dotyczącego uboju chorego bydła
i handlu mięsem.

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza w całości popiera zaprezentowane stanowisko Stowarzyszenia. Z całą mocą zgadzamy się z zawartymi opiniami.

Wielokrotnie, na przestrzeni lat, podnosiliśmy i nadal podnosimy wszystkie kwestie związane ze złymi praktykami związanymi z produkcją zwierzęcą – począwszy od postępowania nieuczciwych rolników, poprzez działalność lekarzy weterynarii, a skończywszy na zachowaniu się konkretnych przetwórni mięsa.

Jednak ten jednostkowy przypadek nie może być wykorzystywany instrumentalnie – do dyskredytacji całej branży przemysłu przetwórstwa mięsnego w Polsce. A tak się niestety dzieje, bowiem ten konkretny dziennikarski materiał stał się podstawą do ataku w krajach, gdzie produkcja wołowiny jest znacząca, z którymi polska wołowina konkuruje na rynku.

Podobnie jak SWiR RP KPiR wzywa do podjęcia natychmiastowych działań wyjaśniających zaistniałą sytuację – począwszy od wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec odpowiedzialnych za zaistniała sytuację osób, aż po systemową naprawę sytuacji, tak aby sytuacja opisana w materiale dziennikarskim nie miała już więcej miejsca.