Ostatnie posiedzenie w Świeciu

Tematyka ostatniego w roku bieżącym posiedzenia Rady Powiatowej KPIR w Świeciu poświęcona była omówieniu ostatnio wprowadzonym istotnym zmianom w zasadach szacowania szkód łowieckich w uprawach rolnych oraz nowemu prawu łowieckiemu, jak również nowe zasady funkcjonowania Kół Gospodyń Wiejskich w świetle przepisów Ustawy z dn. 9 listopada 2018r.  

Posiedzenie w Rypinie

14 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej izby Rolniczej w Rypinie.

Spotkanie rad powiatowych

W poniedziałek, 10 grudnia br. w Hotelu Jan przy ul. Leśnej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie połączonych rad powiatowych KPIR z powiatów bydgoskiego, nakielskiego, sępoleńskiego oraz tucholskiego.

Trzecie spotkanie w roku

23 października w Ośrodku Wypoczynkowym „Malmi” w Pile k/Gostycyna odbyło się trzecie w bieżacym roku posiedzenie Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w Tucholi.

Temat numer 2

Tematem numer dwa spotkania bydgoskich radnych powiatowych była informacja, którą przedstawił Karol Będkowski, kierownik biura powiatowego ARiMR w Bydgoszczy.

Rozmawiano o emeryturach rolniczych

Wrześniowe spotkanie radnych powiatu bydgoskiej KPIR zostało zdominowane przez dwie kwestie. Pierwszą z nich była informacja KRUS na temat warunków uzyskiwania emerytur przez rolników i możliwości łączenia ubezpieczenia z KRUS i ZUS.

Konferencja po spotkaniu rady

28 września, po spotkaniu bydgoskiej Rady Powiatowej KPIR, odbyła się konferencja prasowa, na którą lokalne media zaprosił przewodniczący Rady, były minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz.

Targi Rypin Agra

Zawsze w drugi weekend września organizowane są Targi Rypin Agra połączone z dożynkami powiatowymi. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza jak co roku reprezentowała swoje stoisko z przewodniczącym tego terenu Mirosławem Ozimkowskim na czele oraz licznie przybywającymi na stoisko delegatami i pracownikami.

Radzili w Rypinie

4 września w Sali Urzędu Gminy w Rypinie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej z terenu powiatu rypińskiego.