Spotkanie z min. Ardanowskim

15 stycznia 2019 r. przedstawiciele wojewódzkich izb rolniczych spotkali się z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim w kwestii postulatów Postulaty Wojewódzkich Izb Rolniczych skierowane do Rządu RP, w związku z niedostateczną realizacją dotychczas składanych postulatów zgłaszanych przez samorząd rolniczy oraz mając na względzie obecną sytuację w polskim rolnictwie i trwające negocjacje dotyczące […]

Podziękowania i życzenia

Wieloletnia i doskonała współpraca KPIR i KPODR w Minikowie w 2019 roku skutkować będzie wspólną działalnością edukacyjna na rzecz rolników w kujawsko-pomorskim. Mamy doskonała bazę i doskonałych fachowców.

Przyszłość polskiego rolnictwa

Ostatnie w 2018 roku spotkanie delegatów KPIR w Przysieku zdominowała dyskusja na temat wieprzowiny i niepewnej przyszłości polskiej wsi.

Trzecie spotkanie w roku

23 października w Ośrodku Wypoczynkowym „Malmi” w Pile k/Gostycyna odbyło się trzecie w bieżacym roku posiedzenie Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w Tucholi.

Ważna konferencja

We wtorek, 4 września, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza zorganizowała specjalną konferencję poświęcona obecnej sytuacji na wsi. Bo kondycja naszych gospodarstw jest zła. To skutek suszy oraz tego co się dzieje z protokołami komisji szacujących szkody.

V Wojewódzki Konkurs Orki już niedługo!

16 września br. po raz piąty zapraszamy na Wojewódzki Konkurs Orki. Tak jak w zeszłym roku zawody odbędą się na polu położonym przy drodze Podgórzyn-Wenecja niedaleko Żnina. I jak poprzednio zapraszamy też na Piknik Rodzinny. Tradycyjnie. Współorganizatorem tej imprezy jest firma Inter-Vax Wacław Górny ze Żnina.

Po spotkaniu w Przysieku

Wnioski i propozycje sformułowane przez członków Porozumienia Związków Zawodowych i Organizacji Rolniczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, obradujących 27. sierpnia 2018 roku. Zobacz tutaj 

SPOTKANIE U WOJEWODY

We wtorek, 21 sierpnia, spotkaliśmy się w wojewodą kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem oraz przedstawicielami służb okołorolniczych po to, aby przedyskutować problemy rolników dotkniętych przez suszę.

Stanowisko Kujawsko-Pomorskiej w sprawie neonikotynoidów

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza w pełni popiera i solidaryzuje się z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Panem Janem Krzysztofem Ardanowskim w kwestii umożliwienia polskim rolnikom stosowania skutecznych zapraw nasiennych w ochronie rzepaku ozimego. To bardzo dobra decyzja Pana Ministra. Wbrew temu co sądzą na ten temat przedstawiciele organizacji ekologicznych, powiązanych szczególnie z Greenpeaece -u oraz niektóre […]