Przeskocz do treści

W ubiegłym tygodniu swoją działalność zainaugurowało Porozumienie Rolnicze. W jego skład weszło 168 związków i organizacji, przedstawiciele rolnictwa, ale też przetwórstwa, handlu, konsumentów. Nie zabrakło także Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

 

W opinii naszego samorządu Porozumienie Rolnicze jest pozytywną inicjatywą, która może dać, może mieć dobroczynny wpływ na sytuację polskiego rolnictwa. Ważny jest dialog. Szczególnie, że druga strona chce rozmawiać. Pozostaje pytanie o efekty końcowe. Uważamy, że wiadome one będą dopiero po spotkaniach, wypracowanych wnioskach w komisjach roboczych Porozumienia. I co najważniejsze – przełożeniu tychże wniosków na... rzeczywiste działania np. w zakresie prawnym.
Wówczas dopiero będzie można ocenić tą inicjatywę.
Kujawsko-pomorski samorząd rolniczy weźmie aktywny udział w tej debacie. Będziemy – tak jak czyniliśmy to do tej pory – przedstawiać nasze spostrzeżenia, zastrzeżenia i wnioski dotyczące sytuacji w poszczególnych sektorach rolnictwa w Polsce. Aktywnie włączymy się w działania Porozumienia Rolniczego.