Współpracujemy dla rolnictwa Kujaw i Pomorza

Jednym z naszych działań jest to związane ze zwiększeniem pozytywnego wizerunku miesza wieprzowego... pochodzącego z kujawsko-pomorskiego. Chodzi o to by na lokalnym rynku pojawiały się regionalne wyroby.

WIL podczas WZ KPIR

Doktor Jerzy Dymek, Wojewódzki Lekarz Weterynarii jest stałym gościem obrad WZ KPIR. Nie inaczej było podczas naszego ostatniego spotkania. Jak zawsze 0 spotkanie z doktorem, to gorąca dyskusja na tematy związane z weterynarią. Poniżej kilka wypowiedzi dr Dymka.

Szkolenia trwają

Trwają szkolenia dla rolników zorganizowane przez KPIR wraz z KPODR w Minikowie. Jedno z nich - z zakresu cross-compliance odbyło się  28 marca br. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubiewo (powiat tucholski). Spotkało się z dużym zainteresowaniem rolników. Szkolenie prowadzili: dyr. biura Izby w Przysieku, Paweł Wienconek oraz specjalista, Zbigniew Pawłowski.

Pierwsze spotkanie w 2019 roku

Za nami pierwsze w 2019 roku spotkanie Delegatów Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej. Tym razem posiedzenie miało nietypowy przebieg. Zostało ono podzielone na dwie części. W tej pierwszej omówiliśmy finanse KPIR i nasze najbliższe działania.

Szkolenie w Gostycynie

13 marca 2019 r odbyło się w Spółdzielni Socjalnej „Borowiacki Wigor” szkolenie rolnicze na temat: „Nowoczesne technologie uprawy zbóż”, które prowadził Marek Radzimierski. Szkolenie to realizowane w ramach konsorcjum z KPODR spotkało się z dużym zainteresowaniem rolników z powiatu tucholskiego.

38. rocznica Strajku Chłopskiego w Bydgoszczy

16 marca 2019 minęła 38. rocznica rozpoczęcia Strajku Chłopskiego w Bydgoszczy.Z okazji pod tablicą umiejscowioną na froncie budynku dawnej siedziby ZSL w Bydgoszczy przedstawiciele rolniczych środowisk kujawsko-pomorskiego złożyli okoliczne wieńce. Wśród nic byli też przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej - prezes Ryszard Kierzek, członek zarządu Mirosław Smaruj oraz świadek i uczestnik tamtych wydarzeń, współorganizator sobotnich uroczystości, […]