Rolniku zaproś osoby, które zbiorą owoce dla… siebie

Truskawki, maliny, borówki, czereśnie, brzoskwinie, jabłka, winogrona - m.in. na zbiór takich owoców rolnicy będą mogli zaprosić rodziny i osoby indywidualne na portalu Myzbieramy.pl Portal, pierwszy tego typu w Polsce, rozpoczął właśnie przyjmowanie ogłoszeń na sezon 2019. Zaproszenia są publikowane darmowo, rolnik może w dowolnym momencie poprawić wpis, dodać nowe zdjęcia czy zmienić cenę.

Szkolenie w Tucholi

30 maja br. odbyło się w Tucholi szkolenie nt: „Grupa w harmonii z naturą”. Szkolenie prowadzili: dyrektor biura Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w Przysieku, Paweł Wienconek oraz wykładowca Bogusz Grabianka. Szkolenie to spotkało się z dużym zainteresowaniem rolników z powiatu tucholskiego.

Podsumowanie w Sępólnie Krajeńskim

16 maja 2019 roku w Kamieniu Krajeńskim odbyło się ostatnie w kadencji 2015 – 2019 posiedzenie Rady Powiatowej Kujawsko - Pomorskiej Izby Rolniczej w Sępólnie Krajeńskim.

Koniec kadencji w powiecie świeckim

15 maja odbyło się w Świeciu ostatnie w bieżącej, V kadencji, spotkanie świeckiej Rady Powiatowej KPIR na którym dokonaliśmy oceny i podsumowania czteroletniej pracy Rady.

Podziękowania

Dobiega końca V Kadencja Izb Rolniczych. To doskonały czas na podsumowanie ostatnich 4 lat naszej działalności. Jest to również okres do złożenia wszystkim radnym Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej podziękowań za ich codzienna pracę na rzecz wsi i rolnictwa Kujaw i Pomorza.