Wszystko już powiedziano

Wyjątkowo krotka była dyskusja o suszy i jej skutkach podczas ostatniego spotkania delegatów KPIR, które odbyło się w Przysieku 8 listopada.

„Z pewną trwogą”

8 listopada podczas WZ KPIR prezes Ryszard Kierzek omówił działalność naszego samorządu w ostatnich miesiącach. Działo się sporo.

Trzecie spotkanie w roku

23 października w Ośrodku Wypoczynkowym „Malmi” w Pile k/Gostycyna odbyło się trzecie w bieżacym roku posiedzenie Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w Tucholi.

Frekwencyjny sukces

Trzy w jednym, czyli sukces - tak najlepiej można podsumować V Wojewódzki Konkurs Orki, połączony z Piknikiem Rodzinnym Inter-Vaxu oraz promocją mięsa wieprzowego współorganizowaną wraz ze Stowarzyszeniem Rzeźników i Wędliniarzy RP. Wrześniowe niedziele w Podgórzynie, tak jak ta 16-go, wpisały się już na stałe w kalendarz imprez ze znakiem KPIR. 16 września do Podgórzyna przybyło […]

Targi Rypin Agra

Zawsze w drugi weekend września organizowane są Targi Rypin Agra połączone z dożynkami powiatowymi. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza jak co roku reprezentowała swoje stoisko z przewodniczącym tego terenu Mirosławem Ozimkowskim na czele oraz licznie przybywającymi na stoisko delegatami i pracownikami.

Dożynki Wojewódzkie 2018

2 września 2018 Kujawsko Pomorska Izba Rolnicza uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzko-Diecezjalnych. Gospodarzem tegorocznych dożynek było miasto Wąbrzeźno.

Ważna konferencja

We wtorek, 4 września, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza zorganizowała specjalną konferencję poświęcona obecnej sytuacji na wsi. Bo kondycja naszych gospodarstw jest zła. To skutek suszy oraz tego co się dzieje z protokołami komisji szacujących szkody.

Ważna informacja

Ważna informacja w sprawie szacowania strat suszowych i pomocy z budżetu państwa.

Stanowisko Kujawsko-Pomorskiej w sprawie neonikotynoidów

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza w pełni popiera i solidaryzuje się z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Panem Janem Krzysztofem Ardanowskim w kwestii umożliwienia polskim rolnikom stosowania skutecznych zapraw nasiennych w ochronie rzepaku ozimego. To bardzo dobra decyzja Pana Ministra. Wbrew temu co sądzą na ten temat przedstawiciele organizacji ekologicznych, powiązanych szczególnie z Greenpeaece -u oraz niektóre […]

Sztandar nadany!

Piątek, 6 lipca, przejdzie do historii Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej. W stulecie odzyskania niepodległości,  instytucja nasza zyskała swój sztandar.