Obradowało Porozumienie

Od szeregu lat Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza jest organizatorem obrad oraz współtwórcą wniosków gremium - Porozumienia Związków Zawodowych i Organizacji Rolniczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Przysieku.

Wyborczy czas – spotkanie z Zarządem

Wybory do Izb Rolniczych, to najważniejsze zadanie w pierwszym półroczu br. przed którym stoi nasz samorząd. Lecz nie tylko temu było poświęcone spotkanie pracowników KPIR z zarządem Izby.

Wnioski i postulaty

Wnioski i postulaty dotyczące tematyki ASF i rynku wieprzowiny Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej 30.01.2019 r.

Popieramy!

Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskiem Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP dotyczącego emisji programu  Superwizjer TVN, a dotyczącego uboju chorego bydła i handlu mięsem. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza w całości popiera zaprezentowane stanowisko Stowarzyszenia. Z całą mocą zgadzamy się z zawartymi opiniami.

Przyszłość polskiego rolnictwa

Ostatnie w 2018 roku spotkanie delegatów KPIR w Przysieku zdominowała dyskusja na temat wieprzowiny i niepewnej przyszłości polskiej wsi.

Wszystko już powiedziano

Wyjątkowo krotka była dyskusja o suszy i jej skutkach podczas ostatniego spotkania delegatów KPIR, które odbyło się w Przysieku 8 listopada.

Trzecie spotkanie w roku

23 października w Ośrodku Wypoczynkowym „Malmi” w Pile k/Gostycyna odbyło się trzecie w bieżacym roku posiedzenie Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w Tucholi.

Frekwencyjny sukces

Trzy w jednym, czyli sukces - tak najlepiej można podsumować V Wojewódzki Konkurs Orki, połączony z Piknikiem Rodzinnym Inter-Vaxu oraz promocją mięsa wieprzowego współorganizowaną wraz ze Stowarzyszeniem Rzeźników i Wędliniarzy RP. Wrześniowe niedziele w Podgórzynie, tak jak ta 16-go, wpisały się już na stałe w kalendarz imprez ze znakiem KPIR. 16 września do Podgórzyna przybyło […]

Targi Rypin Agra

Zawsze w drugi weekend września organizowane są Targi Rypin Agra połączone z dożynkami powiatowymi. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza jak co roku reprezentowała swoje stoisko z przewodniczącym tego terenu Mirosławem Ozimkowskim na czele oraz licznie przybywającymi na stoisko delegatami i pracownikami.

Dożynki Wojewódzkie 2018

2 września 2018 Kujawsko Pomorska Izba Rolnicza uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzko-Diecezjalnych. Gospodarzem tegorocznych dożynek było miasto Wąbrzeźno.