WIL podczas WZ KPIR

Doktor Jerzy Dymek, Wojewódzki Lekarz Weterynarii jest stałym gościem obrad WZ KPIR. Nie inaczej było podczas naszego ostatniego spotkania. Jak zawsze 0 spotkanie z doktorem, to gorąca dyskusja na tematy związane z weterynarią. Poniżej kilka wypowiedzi dr Dymka.

Szkolenie w Gostycynie

13 marca 2019 r odbyło się w Spółdzielni Socjalnej „Borowiacki Wigor” szkolenie rolnicze na temat: „Nowoczesne technologie uprawy zbóż”, które prowadził Marek Radzimierski. Szkolenie to realizowane w ramach konsorcjum z KPODR spotkało się z dużym zainteresowaniem rolników z powiatu tucholskiego.

Zapraszamy do uczestnictwa

16 marca br. minie 38 lat od rozpoczęcia Strajku Chłopskiego w Bydgoszczy. W imieniu Organizatorów-Uczestników rolniczego zrywu z marca 1981 pp. Danuty Pilarskiej, Telesfora Horodeckiego oraz Wojciecha Mojzesowicza zapraszamy rolników na uroczyste obchody tej rocznicy. Spotkajmy się w sobotę, 16 marca, W Bydgoszczy przy ul. Dworcowej 87, przy wejściu do budynku gdzie to wszystko się […]

Porozumienie Rolnicze. Jesteśmy obecni!

W ubiegłym tygodniu swoją działalność zainaugurowało Porozumienie Rolnicze. W jego skład weszło 168 związków i organizacji, przedstawiciele rolnictwa, ale też przetwórstwa, handlu, konsumentów. Nie zabrakło także Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.   W opinii naszego samorządu Porozumienie Rolnicze jest pozytywną inicjatywą, która może dać, może mieć dobroczynny wpływ na sytuację polskiego rolnictwa. Ważny jest dialog. Szczególnie, że […]

Obradowało Porozumienie

Od szeregu lat Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza jest organizatorem obrad oraz współtwórcą wniosków gremium - Porozumienia Związków Zawodowych i Organizacji Rolniczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Przysieku.

Wyborczy czas – spotkanie z Zarządem

Wybory do Izb Rolniczych, to najważniejsze zadanie w pierwszym półroczu br. przed którym stoi nasz samorząd. Lecz nie tylko temu było poświęcone spotkanie pracowników KPIR z zarządem Izby.

Wnioski i postulaty

Wnioski i postulaty dotyczące tematyki ASF i rynku wieprzowiny Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej 30.01.2019 r.

Popieramy!

Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskiem Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP dotyczącego emisji programu  Superwizjer TVN, a dotyczącego uboju chorego bydła i handlu mięsem. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza w całości popiera zaprezentowane stanowisko Stowarzyszenia. Z całą mocą zgadzamy się z zawartymi opiniami.